7 December, 2021

Forum

lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Czy powinienem zainwestować w bitcoina?

Witam. Posiadam na koncie oszczędności w wysokości 5000zł. Jak myślicie czy w obecnym czasie powinienem zainwestować je w bitcoina ? Czy jest już za późno czy to wogóle się opłaca czy lepiej trzymać te środki na 2 procentowej lokacie i osiągać stały zysk?

Nie mogę udzielać porad finansowych, ale mogę powiedzieć, jak patrzę na projekty, a także na to, co mnie interesuje, abyś mógł lepiej ocenić swoją sytuację

Patrzę na kilka podstawowych rzeczy. Najpierw zadaję pytanie „dlaczego”. Jeśli nie mogę znaleźć dobrego powodu i nie jest jasne, cóż, to jaka jest różnica między bazą danych a łańcuchem bloków? Nie powinieneś być w stanie używać tych słów zamiennie. Jeśli firma robi tylko ICO, aby zebrać pieniądze i tokenizować jeden ze swoich produktów, nie ma w tym nic złego, ale uważam, że jest to propozycja trudna pod względem wartości (przynajmniej na razie) i dość łatwo ją wyhajpować.

Jeśli technologia ma sens intuicyjnie, przeglądam white papers, sprawdzam ich  kanał Telegramu, aby upewnić się, że mają dobrą społeczność (kilka tysięcy członków), i szybko zerkam na zespół. Spoglądam także na github i chociaż nie jestem programistą, szybko sprawdzam, czy zaktualizowali przynajmniej część swojego kodu w ciągu ostatnich dwóch lub trzech tygodni i czy współpracują z nimi programiści. Pusty Github to czerwona flagadla projektu

Aha, nawet jeśli jestem podekscytowany lub pewny, że projekt da sobie radę, tak naprawdę nie mam pojęcia. Wszelkie pieniądze, które zainwestuję, biorę pod uwagę że mogę je stracić