7 December, 2021

Forum

lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Czy jest już za późno na inwestycje w bitcoina?

Witam.

Kryptowalutami oraz blockchainem interesuje się już dosyć długo, jednak dopiero teraz mam troche wolnej gotówki aby zainwestować. Czy nie jest już przypadkiem za późno na inwestycje? Może zamiast bitcoina powinienem wejść w jakieś alty np. lite coin albo ethereum?

3 powody że nie jest jeszcze za późno

Uważam, że większość obecnie wymienionych kryptowalut zniknie z sieci za 10 lat. Jeśli spojrzysz na historyczny obraz rynku sprzed 5 lat, zauważysz wiele monet na liście 100 najlepszych, których już nie ma. Chociaż nie sądzę, aby było za późno na wejście, ważne jest, aby uważać na to, w co dokładnie inwestujesz.

Robię dygresję, napisałem dość długi artykuł o tym, dlaczego jeszcze nie jest za późno. Od tego czasu pojawiły się nowe rozwiązania, które sprawiają, że uważam, że wciąż warto inwestować w kryptowaluty.

Nadchodzą inwestorzy instytucjonalni

Wierzę, że w latach 2018–2020 zobaczymy ogromną falę inwestycji instytucjonalnych w kryptowalutę. Inwestorami instytucjonalnymi są fundusze hedgingowe, biura rodzinne i inni wyrafinowani inwestorzy.

Inwestorzy ci przynoszą dużo kapitału i potencjał znacznego zwiększenia całkowitego kapitalizacji rynkowej dla kryptowalut jako całości. Wahali się przed wejściem w biznes, głównie z powodu rozdrobnionego krajobrazu handlowego i braku płynności (poza przyczynami ideologicznymi niektórzy pozostają z dala). Jednak wyrafinowani inwestorzy zwiększyli liczbę narzędzi i zasobów. Firmy tworzą opcje zapewniające płynność i rozwijają terminale handlowe bardziej podobne do tego, co można znaleźć na Wall Street, niż typowa giełda handlowa.

Coraz częściej stosuje się Blockchain

W tym roku pojechałem do Consensus w Nowym Jorku i był to dom wariatów. W ubiegłym roku 1500 osób wzięło udział w wydarzeniu zorganizowanym w hotelu Midtown Hilton. W tym roku w tym samym miejscu wzięło udział ponad 8500 osób.

Nie tylko było więcej ludzi, zmienił się także rodzaj firmy prezentującej swoją technologię. Firmy takie jak Microsoft, IBM i Deloitte miały stoiska na sali konferencyjnej.

Dominacja bitcoinów spadła

Jednym z najważniejszych elementów w budowie mojego portfela handlowego jest procent dominacji bitcoinów. Ta liczba reprezentuje% całkowitej kapitalizacji rynku kryptowalut reprezentowanej przez Bitcoin.

Kiedy dominuje wzrost, przenoszę więcej moich inwestycji w Bitcoin, a odwrotnie, gdy spada.

Dominacja BTC powoli maleje, ponieważ coraz więcej altcoinów wchodzi na rynek. Ethereum otworzyło wrota, ułatwiając generowanie tokenów ERC20, a teraz praktycznie każdy może zgasić token.

Oznacza to, że więcej kryptowalut zacznie konkurować niż kiedykolwiek wcześniej. Mocno wierzę, że konkurencja jest dobra na każdym rynku i tak samo, iż sądze, wiele monet zniknie w ciągu 5–10 lat, myślę również, że w tym czasie powstanie 100 monet, o których nigdy nie y słyszałem wcześniej.

Gruntownie

Firmy takie jak Microsoft nie inwestowałyby czasu i zasobów w coś, co według nich zniknęłoby.
Konkurencja między firmami kryptograficznymi pobudzi innowacje, a nowe monety będą podbijać szeregi.