7 December, 2021

Forum

lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Co to jest kopanie bitcoinów

Witam. Jestem nowicjuszem w dziedzinie kryto. Mógłby mi ktoś prosto a nie zaawansowanym technologicznym językiem wytłumaczyć co to jest kopanie bitcoina? Nie mogę znalesć nic sensownego w internecie. Dzieki!

Wydobywanie kryptowaluty w najprostszym sensie można zdefiniować jako proces rozwiązywania zagadki kryptograficznej za pomocą komptera i zbierania nagród w określonej liczbie tokenów danej kryptowaluty. Mówiąc dokładniej, jeśli górnikowi udaje się (w znalezieniu wymaganego pasującego hashu, i tym samym jest pierwszy), nie tylko jest nagradzany tokenami, ale także musi dodać blok transakcji do już istniejącego zestawu transakcji, blockchain lub ledgerze publicznym denominowanym w krypto-walucie przeszłych transakcji. Blockchain służy do potwierdzenia transakcji, które miały miejsce w pozostałej części sieci. Rozwiązanie złożonej układanki wymaga dużej mocy komputera. Ten proces wymaga czasu i może być różny dla różnych kryptowalut.

Ma to miejsce, gdy oferujesz sprzęt do systemu, aby pomóc w sprawdzeniu poprawności transakcji dokonanych za pomocą waluty i otrzymujesz za to nowe monety. Ale w żadnym wypadku nowe monety nie są generowane swobodnie, ta nagroda jest planowana algorytmicznie, aby uniknąć nadwyżki emisji, a jednocześnie uniknąć inflacji nad kryptowalutą.

Wydobywanie krypto to proces wykorzystujący komputery o dużej mocy i specjalne oprogramowanie, które pomaga w rozwiązywaniu złożonych problemów matematycznych. Jego celem jest prowadzenie księgi w sposób zdecentralizowany. Za każdym razem, gdy ma miejsce transakcja, górnik  powinien zapewnić autentyczność informacji i zaktualizować łańcuch bloków.

Każdy, kto ma komputer i połączenie z Internetem, może zostać górnikiem. Ale wydobycie nie zawsze jest opłacalne z powodu różnych czynników, takich jak prędkość komputera, energia elektryczna, rodzaj wydobywanej kryptowaluty.